KRYEFAQJA » LAJME » Kategoria e Parë: Elbasani fiton dhe ngjitet në vendin e 6-të
Kategoria e Parë: Kamza akoma pa humbje, mund Besën në Kavajë

Kategoria e Parë: Elbasani fiton dhe ngjitet në vendin e 6-të

JAVA 10

 

GRUPI A

DATA ORA NDESHJA REZ
25.11.2016 14:00 * Beslidhja – Besa 2 – 0
26.11.2016 14:00 Iliria – Burreli 0 – 1
26.11.2016 14:00 Kamza – Shënkolli 2 – 1
26.11.2016 14:00 Kastrioti – Tërbuni 3 – 0
26.11.2016 14:00 Adriatiku – Erzeni 1 – 2

* Në TVSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kamza 10 10 0 0 16 5 11 30
2. Beslidhja 10 6 3 1 13 6 7 20
3. Erzeni 10 6 1 3 18 8 10 19
4. Burreli 10 5 3 2 11 5 6 18
5. Shënkolli 10 4 1 5 9 9 0 13
6. Kastrioti 10 2 5 3 8 6 2 11
7. Besa 10 3 1 6 5 11 -6 10
8. Adriatiku 10 2 2 6 8 16 -8 8
9. Iliria 10 1 3 6 5 15 -10 6
10. Tërbuni 10 0 3 7 2 14 -12 3

 

GRUPI B

DATA ORA NDESHJA REZ
26.11.2016 14:00 Apolonia – Sopoti 3 – 2
26.11.2016 14:00 Shkumbini – Dinamo 1 – 0
26.11.2016 14:00 Pogradeci – Bylis 0 – 2
27.11.2016 14:00 Turbina – Elbasani 1 – 2
27.11.2016 14:00 * Tomori – Lushnja 0 – 0

* Në TVSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Lushnja 10 7 3 0 20 9 11 24
2. Tomori 10 5 3 2 8 3 5 18
3. Bylis 10 4 4 2 9 7 2 16
4. Shkumbini 10 5 0 5 6 9 -3 15
5. Apolonia 10 3 4 3 13 11 2 13
6. Elbasan 10 3 3 4 7 13 -6 12
7. Dinamo 10 2 4 4 4 5 -1 10
8. Pogradeci 10 2 4 4 9 12 -3 10
9. Sopoti 10 1 5 4 11 14 -3 8
10. Turbina 10 2 2 6 9 13 -4 8