KRYEFAQJA » LAJME » Kategoria e Parë: Elbasani fiton dhe ngjitet në vendin e 8-të
Kategoria e Parë: Kamza akoma pa humbje, mund Besën në Kavajë

Kategoria e Parë: Elbasani fiton dhe ngjitet në vendin e 8-të

JAVA 8

 

GRUPI B (Ndeshje e prapambetur)

DATA ORA NDESHJA REZ
23.11.2016 14:00 * Elbasani – Pogradeci 2 – 1

* Në TVSH

JAVA 9

 

GRUPI A

DATA ORA NDESHJA REZ
19.11.2016 14:00 Erzeni – Iliria 5 – 0
19.11.2016 14:00 Adriatiku – Tërbuni 1 – 0
19.11.2016 14:00 Kastrioti – Besa 2 – 0
19.11.2016 14:00 Beslidhja – Shënkolli 2 – 0
19.11.2016 14:00 * Kamza – Burreli 1 – 0

* Në TVSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kamza 9 9 0 0 14 4 10 27
2. Beslidhja 9 5 3 1 11 6 5 17
3. Erzeni 9 5 1 3 16 7 9 16
4. Burreli 9 4 3 2 10 5 5 15
5. Shënkolli 9 4 1 4 8 7 1 13
6. Besa 9 3 1 5 5 9 -4 10
7. Kastrioti 9 1 5 3 7 9 -2 8
8. Adriatiku 9 2 2 5 7 14 -7 8
9. Iliria 9 1 3 5 5 14 -9 6
10. Tërbuni 9 0 3 6 2 11 -9 3

 

GRUPI B

DATA ORA NDESHJA REZ
18.11.2016 14:00 * Pogradeci – Lushnja 3 – 3
19.11.2016 14:00 Sopoti – Shkumbini 2 – 0
19.11.2016 14:00 Tomori – Elbasani 2 – 0
19.11.2016 14:00 Turbina – Dinamo 0 – 1
21.11.2016 14:00 * Apolonia – Bylis 1 – 1

* Në TVSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Lushnja 9 7 2 0 20 9 11 23
2. Tomori 9 5 2 2 8 3 5 17
3. Bylis 9 3 4 2 7 7 0 13
4. Shkumbini 9 4 0 5 5 9 -4 12
5. Apolonia 9 2 4 3 10 9 1 10
6. Dinamo 9 2 4 3 4 4 0 10
7. Pogradeci 9 2 4 3 9 10 -1 10
8. Elbasani 9 2 3 4 5 12 -7 9
9. Turbina 9 2 2 5 8 11 -3 8
10. Sopoti 9 1 5 3 9 11 -2 8