KRYEFAQJA » LAJME » Kategoria e Parë: Kamza dhe Beslidhja barazojnë 0-0
Kategoria e Parë: Kamza dhe Beslidhja barazojnë 0-0

Kategoria e Parë: Kamza dhe Beslidhja barazojnë 0-0

JAVA 16

 

GRUPI A

DATA ORA NDESHJA REZ
18.02.2017 14:00 Iliria – Tërbuni 1 – 0
18.02.2017 14:00 Besa – Erzeni 0 – 2
18.02.2017 14:00 Shënkolli – Adriatiku 2 – 1
18.02.2017 14:00 Burreli – Kastrioti 1 – 3
19.02.2017 14:00 * Kamza – Beslidhja 0 – 0

* Në TVSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kamza 16 14 1 1 23 6 17 43
2. Beslidhja 16 9 6 1 20 9 11 33
3. Erzeni 16 10 1 5 27 11 16 31
4. Burreli 16 7 4 5 16 13 3 25
5. Shënkolli 16 7 2 7 15 17 -2 23
6. Besa 16 5 2 9 10 17 -7 17
7. Kastrioti 16 3 7 6 14 14 0 16
8. Iliria 16 3 5 8 11 22 -11 14
9. Adriatiku 16 2 5 9 11 24 -13 13
10. Tërbuni 16 1 4 11 4 19 -15 7

 

GRUPI B

DATA ORA NDESHJA REZ
17.02.2017 14:00 * Dinamo – Pogradeci 0 – 1
18.02.2017 14:00 Shkumbini – Bylis 0 – 2
18.02.2017 14:00 Elbasani – Apolonia 1 – 3 
18.02.2017 14:00 * Lushnja – Sopoti 4 – 0
 18.02.2017 14:00 Turbina – Tomori 2 – 0

* Në TVSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Lushnja 16 11 5 0 29 11 18 38
2. Bylis 16 9 5 2 19 10 9 32
3. Pogradeci 16 6 5 5 18 15 3 23
4. Apolonia 16 6 4 6 19 17 2 22
5. Tomori 16 6 4 6 10 10 0 22
6. Shkumbini 16 7 0 9 9 16 -7 21
7. Dinamo 16 4 5 7 11 11 0 17
8. Sopoti 16 2 9 5 17 23 -6 15
9. Turbina 16 4 3 9 13 19 -6 15
10. Elbasani 16 3 4 9 13 26 -13 13