KRYEFAQJA » LAJME » Kategoria e Parë: Lushnja me pikë të plota pas fitores në Elbasan
Kategoria e Parë: Elbasani dhe Sopoti marrin nga një pikë

Kategoria e Parë: Lushnja me pikë të plota pas fitores në Elbasan

JAVA 4

 

GRUPI A

DATA ORA NDESHJA REZ
15.10.2016 14:00 Kamza – Erzeni 2 – 1
15.10.2016 14:30 Beslidhja – Adriatiku 2 – 0
15.10.2016 14:30 Shënkolli – Besa 2 – 0
15.10.2016 14:30 Iliria – Kastrioti 1 – 1
15.10.2016 14:30 Burreli – Tërbuni 1 – 0

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kamza 4 4 0 0 5 1 4 12
2. Beslidhja 4 3 1 0 6 2 4 10
3. Burreli 4 3 1 0 5 1 4 10
4. Shënkolli 4 2 0 2 3 2 1 6
5. Erzeni 4 1 1 2 5 5 0 4
6. Kastrioti 4 0 4 0 2 2 0 4
7. Tërbuni 4 0 2 2 0 2 -2 2
8. Iliria 4 0 2 2 1 4 -3 2
9. Adriatiku 4 0 2 2 1 5 -4 2
10. Besa 4 0 1 3 1 5 -4 1

 

GRUPI B

DATA ORA NDESHJA REZ
15.10.2016 14:30 Shkumbini – Pogradeci 1 – 0
15.10.2016 14:30 Tomori – Apolonia 1 – 0
16.10.2016 14:00 Dinamo – Bylis 0 – 0
16.10.2016 14:30 Turbina – Sopoti 3 – 1
18.10.2016 14:00 Elbasani – Lushnja 1 – 4

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Lushnja 4 4 0 0 9 2 7 12
2. Tomori 4 2 1 1 4 2 2 7
3. Bylis 4 2 1 1 4 4 0 7
4. Turbina 4 2 0 2 6 6 0 6
5. Shkumbini 4 2 0 2 2 3 -1 6
6. Dinamo 4 1 2 1 2 1 1 5
7. Apolonia 4 1 1 2 4 5 -1 4
8. Pogradeci 4 1 1 2 4 5 -1 4
9. Elbasani 4 1 1 2 2 5 -3 4
10. Sopoti 4 0 1 3 3 7 -4 1