KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Kelmendi i jep Kosovës medaljen e parë të artë në olimpiadë
Kelmendi pas fitores: Ky triumf është më i rëndësishëm sesa sporti
EPA/ORLANDO BARRIA

Kelmendi i jep Kosovës medaljen e parë të artë në olimpiadë

Medalja e parë për Kosovën, dhe është medalje e artë. Shfletoni galerinë për të parë momentet me të bukura të mbrëmjes së djeshme gjatë ndeshjeve të Majlinda Kelmendit.

 

Para Mbrapa
Olympic Games 2012 Judo
Majlinda Kelmendi dhe Jaana Sundberg. Foto nga EPA/CHRISTOPHE KARABA
Olympic Games 2016 Judo
Reagimi i zviceranes Evelyne Tschopp, pasi humbi ndaj Majlinda Kelmendit EPA/LAURENT GILLIERON
Olympic Games 2016 Judo
Evelyne Tschopp dhe Majlinda Kelmendi gjatë ndeshjes EPA/LAURENT GILLIERON
Olympic Games 2016 Judo
EPA/LAURENT GILLIERON
Olympic Games 2016 Judo
Majlinda Kelmendi dhe italjania Odette Giuffrida në ndeshje. . EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Olympic Games 2016 Judo
Tifozat kosovarë në gëzim e sipës pas fitores së Kelmendit. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Olympic Games 2016 Judo
Majlinda feston pas shpalljes kampione Olimpike. EPA/ORLANDO BARRIA
Olympic Games 2016 Judo
Majlinda e përlotur pas marrjes së medaljes. EPA/ORLANDO BARRIA
Olympic Games 2016 Judo
Majlinda Kelmendi dhe Odette Giuffrida, pozojnë me medaljet përkatëse gjatë ceremonisë. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Olympic Games 2016 Judo
Medalje e artë dhe argjendtë. EPA/ORLANDO BARRIA
Olympic Games 2016 Judo
Natalia Kuziutina (Rusi) dhe Misato Nakamura (Japoni), fituese të medaljes së bronzit. Odette Giuffrida (Itali), fituese e medaljes së argjendit dhe Majlinda Kelmendi (Kosovë) fituese e medaljes së arit. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Olympic Games 2016 Judo
Fitueset e medaljeve të xhudos, femra – në kategorinë nën 52 kilogram. EPA/ORLANDO BARRIA

 

 

 

 

Para Mbrapa