KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Klinton fiton debatin e fundit me Tramp
Klinton fiton debatin e fundit me Tramp

Klinton fiton debatin e fundit me Tramp

Hillari Klinton është fituesja e përballjes së fundit me Donald Tramp. Është kjo ajo që del nga sondazhet e mediave kryesore amerikane. Sipas CNN, 52 përqind e shikuesve votuan për fitoren e kandidates demokrate. Temat e diskutimit  përfshinë gjykatën e lartë, imigracionin, ekonominë, politikën e jashtme dhe abortin. Debati u mbyll pa shtrëngim duarsh nga dy kandidatët. As familjet e tyre respektive këtë herë nuk u përshëndetën.