KRYEFAQJA » LAJME » Korçë, Llalla takohet me homologun maqedonas Zvrlevski
Korçë, Llalla takohet me homologun maqedonas Zvrlevski

Korçë, Llalla takohet me homologun maqedonas Zvrlevski

Kryeprokurori Adriatik Llalla është takuar të martën në Korçë me homologun e tij maqedonas Marko Zvrlevski. Takimi u mbajt në ambjentet e Prokurorisë së Korçës. Rekrutimi i shtetasve shqiptarë të zonës së juglindjes nga ISIS si dhe dosjet e përbashkëta të grupeve kriminale që kanë aktivitet në të dy vendet, mësohet se kanë qenë në qendër të takimit midis dy kryeprokurorëve. I pyetur nga mediat për kërcenimet ndaj tij dhe familjes, kryeprokurori Llalla nuk ka pranuar të flasë. Gjatë takimit mes dy prokurorëve në Korçë nuk u vunë re masa sigurie shtese. Madje zoti Llalla dhe miku i tij Zvrlevski, kanë ecur në këmbë rreth 300 metra, nga Prokuroria e Korçës deri në muzeun e ri të Artit Mesjetar ku kanë kryer një vizitë.