KRYEFAQJA » LAJME » Kukësi fiton dhe arrin kreun e renditjes
Kukësi fiton dhe arrin kreun e renditjes

Kukësi fiton dhe arrin kreun e renditjes

JAVA 10

 

DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
05.11.2016 Laç 14:00 Laçi – Korabi 1 – 0
Çelhaka 58′
05.11.2016 Gjirokastër 14:00 Luftëtari – Partizani 1 – 1
Bregu 57′ (1-0), Ekuban 72′
05.11.2016 Vlorë 17:00 * Flamurtari – Skënderbeu 2 – 0
Bregu 57′ (1-0), Ekuban 72′
06.11.2016 Kukësi 14:00 Kukësi – Vllaznia 3 – 1
Pejic 17′ (1-0), 39′ (2-0), Shtupina (2-1), Guri 60′ (3-1)
06.11.2016 Tiranë 17:00 Tirana – Teuta 3 – 1
Gripshi 3′ (0-1), Hoxhallari 6′ (1-1), Muça 15′ (2-1), Taku 56′ (3-1)

* Në TVSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kukësi 10 5 5 0 13 5 8 20
2. Skënderbeu 10 6 2 2 11 5 6 20
3. Partizani 10 5 4 1 11 2 9 19
4. Tirana 10 4 5 1 12 6 6 17
5. Flamurtari 10 3 3 4 14 14 0 12
6. Vllaznia 10 2 5 3 6 9 -3 11
7. Luftëtari 10 3 2 5 6 13 -7 11
8. Laçi 10 2 2 4 5 9 -4 10
9. Teuta 10 2 2 6 8 14 -6 8
10. Korabi 10 1 2 7 4 14 -10 5