KRYEFAQJA » LAJME » Kukësi prezanton fanellat e reja
Kukesi prezanton fanellat e reja

Kukësi prezanton fanellat e reja

Në prag të pjesëmarrjes në Kupat e Evropës, klubi i Kukësit ka prezantuar fanellat e reja. Eshtë firma Macron, ajo që veshi kombëtaren shqiptare, e cila do të veshë tashmë edhe futbollistët e klubit verior. Bashkëpunimin me macron, presidenti i Kukësit, safet Gjici e ka quajtur fatsjellës për në Ligën e evropës dhe objektivat e tjerë që ka klubi.

Në 30 qershor, Kukësi luan ndeshjen e parë të turit paraeliminator në Ligën e Evropës me Rudar të Malit të Zi. Presidenti Gjici është shprehur se objekivi I skuadrës së tij nuk është vetëm kalimi i tureve dhe kalimi në fazën e grupeve.

Ndeshja Kukësi-Rudar, do të luhet në 30 qershor, në stadiumin Elbasan Arena.