KRYEFAQJA » LAJME » Kupa e Shqipërisë: U hodh shorti për turin paraeliminator dhe turin e parë
Kupa e Shqipërisë: U hodh shorti për turin paraeliminator dhe turin e parë

Kupa e Shqipërisë: U hodh shorti për turin paraeliminator dhe turin e parë

Është hedhur sot shorti për turin paraeliminator dhe turin e parë të Kupës së Shqipërisë. Ndeshjet për kupën që i jep fitueses biletën për të marrë pjesë në Ligën e Europës fillon me 25 shtator. Janë katër skuadrat që fillojnë garat për titullin e dytë më të rëndësishëm të futbollit në vendin tonë, ata janë Butrinti, Naftetari, Ada dhe Kevitani.

Ja dhe ndeshjet për koto dy ture:

Turi Paraeleminator

Grupi A

Butrinti – Naftëtari

Grupi B

Ada – Kevitan

Ndeshjet luhet me datë 25.09.2016 në orën 15:00

Turi i Parë

Grupi A

Butrinti/Naftëtari – Skënderbeu
Tomori – Kukësi
Sopoti – Tirana
Turbina – Laçi
Shkumbini – Bylis
Elbasani – Luftetari
Dinamo – Pogradeci
Lushnja – Apolonia

Grupi B

Ada/Kevitan – Partizani
Shënkolli – Teuta
Mamurrasi – Vllaznia
Iliria – Flamurtari
Besa – Tërbuni
Kamza – Korabi
Burreli – Kastrioti
Erzeni – Beslidhja

Ndeshjet e vajtjjes luhen me datë 28.09.2016 në orën 16:00 ndërsa të kthimit me datë 05.10.2016 në orën 14:00.