KRYEFAQJA » LAJME » Liga e Europës: Shorti i turit të parë dhe të dytë kualifikues
Liga e Europës: Shorti i turit të parë dhe të dytë kualifikues

Liga e Europës: Shorti i turit të parë dhe të dytë kualifikues

U hodh sot në orën 13:00 në Nion të Zvicrës shorti për turin e parë kualifikues të Ligës së Europës. Ndeshjet vajtjes do të luhen me 30 qershor 2016 ndërsa të kthimit me 7 korrik 2016. Ja dhe çiftet e turit të parë kualifikues:

Midtjilland – Suduva
Infonet – Heart
Stabek – Konah’s QN
Ventspils – Vikingur
Linfild – Kork S.
Levadia – HB Torshavn
Atlantas – HJK Helsinki
Goteborg – Llandudno
S.Patrik – Zheunes
KR Rejkjavik – Glenavon
Shamrok R. – RoPS
Valur R. – Brondbi

Aberdin – Fola Esh
JK Nome – Trakai
Dinamo M. – Spartaks J.
Breidablik – Jelgava
NSI Runavik – Shaktior S.
AIK Solna – Bala T.
Diferdanxhe – Kliftonvile
Ods – IFK
NK Domzhale – Lusitans
Bokelj – Vojvodina
AEK L. – Folgore
Dila Gori – Shirak

Videoton – Zaria B.
La Fiorita – Debreceni
Neftçi – Balzan
Kabala – Samtredia
Banants – Omonia
Zimbru – Çikhura
Pjunik – Europa
Makabi T.A. – Gorica
Teuta – Kairat A.
Partizani T. – Sllovan B.
Beroe S.Z. – Radnik B.
Kukësi – Rudar P.

Shiroki – Birkirkara
Sllavia S. – Zaglebi L.
Shkëndija – Krakovia
UE S.Kolma – Lokomotiv Z.
Vaduz – Sileks
Rabotniçki – Buduçnost
Spartak T. – Hibernians
Kapaz – Daça K.
Sloboda T. – Beitar
Kukariçki – Ordabasi
Admira V. – Spartak Mijava
Aktobe – MTK Budapest

Po sot në orën 14:30 në Nion të Zvicrës shorti për turin e dytë kualifikues të Ligës së Europës. Ndeshjet vajtjes do të luhen me 14 korrik 2016 ndërsa të kthimit me 21 korrik 2016. Ja dhe çiftet e turit të dytë kualifikues për tre klubet shqiptare:

Austria V. – Kukësi/Rudar P.
Partizani T./Sllovan B. – Breidablik/Jelgava
Teuta/Kairat A. – Makabi T.A./Gorica