KRYEFAQJA » LAJME » Liga e Europës: U hodh shorti i turit të tretë paraeliminator
Liga e Europës: U hodh shorti i turit të tretë paraeliminator

Liga e Europës: U hodh shorti i turit të tretë paraeliminator

U mbajt sot në Nion të Zvicrës në orën 13:00 shorti i turit të tretë paraliminator i Ligës së Europës. Në vazot, e zyrtarizuara sot në mëngjes para shortit, skuadrat u renditën sipas koefiçentit të tyre ose, në rastin e skuadave që vijnë nga turi i dytë paraeliminator, sipas koefiçentit të skuadrës që ka vlerën më të lartë të ndeshjes në fjalë. 29 skuadra janë vënë si koka serie.

Skuadrat u ndanë në pesë grupe me nga 12 skuadra ku gjashtë qenë koka seri ndërsa gjashtë të tjera nuk ishin koka serie. Çdo skuadër që ishte kokë serie do të ndeshet me një skuadër që nuk ishte kokë serie por bënin pjesë në të njëjtin grup. Vetëm grupi i parë kishte më pak skuadra 10, pesë kokë serie dhe pesë jo kokë serie dhe ai filloi të hidhet i pari.

Ndeshjet e këtij turi do të luhen me 28 korrik dhe me 4 gusht.

RoPS Rovaniemi/Lokomotiva Z. – Vorskla
Sent-Etien – AEK Athinë
Kliftonvilë/AEK Larnaka – Spartak M.
Panduri – Kairat A./Maccabi T.A.
Vojvodina/Konah’s – Dinamo M./Sen Patrik’s
Partizan B./Zaglebie L. – Stromsgodset/Sonderjiske
Austria V./Kukësi – Shirak/Spartak T.
Hertha B. – Brondbi/Hibernian
Uest Hem – Shakhtior S./Domzhale
Luzernë – Sasuolo
AIK Solna/Europa – Panathinaikos
Istanbul B. – Rijeka
Videoton/Çukariçki – Midtjilland/Vaduz
Levadia T./Sllavia P. – Rio Ave
Zimbru/Osmanlispor – Makabi H./Nome
Herakles – Arouka
Piast G./IFK Goteborg – Beroe Stara/HJK Helsinki
Birkirkara/Herts – Krasnodar
Aberdeen/Ventspils – Maribor/Levski S.
Debrecen/Torpedo-B.Z. – Rapid V.
Admira V./Kapaz – Sllovan L.
AZ Alkmar – Janina/Od
Lilë – MTK Budapest/Kabala
Genk/Buduqnost P. – Haken/Kork S.
Gent – Vitorul
Sllovan B./Jelgava – Omonia/Beitar J.
Oleksandrija – Iashi/Hajduk S.
Neftçi/Shkëndija – Mlada B.
KR Rejkjavik/Grasshopers – Apollon L.