KRYEFAQJA » LAJME » Maturantët takim me PD-në
Grida Duma, takim me maturantet, pd, mbeshtetje maturanteve

Maturantët takim me PD-në

 

Maturantë me mesatare mbi 9, nga krahina të ndryshme të Shqipërisë, janë mbledhur sot në selinë e Partisë Demokratike dhe kanë diskutuar me dy përfaqësues të kësaj partie, Grida Dumën dhe Ervin Salianjin mbi penalizimin, sipas tyre, prej sistemit të ri asimor të së drejtës për të vazhduar universitet edhe ata. Ndërkohë, sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Salianji ka kërkuar shkarkimin e ministres së Arsimit dhe rrëzimin e qeverisë.