KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Merkel: “Sulmet e urryera në Bruksel duhet të na bashkojnë”
Merkel: “Sulmet e urryera në Bruksel duhet të na bashkojnë"

Merkel: “Sulmet e urryera në Bruksel duhet të na bashkojnë”

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka cilësuar ngjarjet e Brukselit si sulme të urryera që duhet të në bashkojnë. Në një deklaratë në emer të saj nga zëdhënësi i qeverisë, Steffen Seibert në Twitter, nënvizohet se “Sulmet e urryera në Bruksel duhet të na bashkojnë. Solidaritet me viktimat dhe vendosmëri përballë terroristëve’’.