KRYEFAQJA » LAJME » Mirel Josa, trajner i ri i Tiranës

Mirel Josa, trajner i ri i Tiranës

Edhe pse mori vetëm një humbje, në përfundim të fazës së parë të kampionatit të kategorisë superiore, trajneri Ilir Daja nuk do të jetë më trajner i Tiranës. Presidenti i klubit të Tiranës, Refik Halili ka vendosur të ndërpresë kontratën me Dajen dhe në vend të tij do të jetë Mirel Josa.

Trajneri Josa ka theksuar se Tirana ka lojtarë të mirë dhe synimi i tij do të vazhdojë të jetë po i njëjtë, titulli kampion dhe pjesëmarrja në kupat e evropës. Më tej presidenti Halili ka zbuluar një fakt tejet të rëndësishëm për të gjithë sportdashësit e Tiranës, se borxhi sportiv i klubit është shlyer gati 95%. Trajneri Mirel Josa ka nisur që të mërkurën pasdite stërvitjen me Tiranën për të realizuar objektivat e klubit.