KRYEFAQJA » LAJME » Ndalohet personi që ka kërcënuar me letra kryeministrin
ndalohet personi qe kercenone kryeministrin

Ndalohet personi që ka kërcënuar me letra kryeministrin

Një 57-vjeçar nga Korça është ndaluar dhe është nën hetim pasi i ka dërguar letra me përmbajtje kërcënuese kryeministrit Edi Rama, njoftojnë disa media shqiptare. Ato ju referohen burimeve të policisë sipas të cilave letrat i janë dërguar zotit Rama më 30 gusht, ndërsa kryeministria ka bërë më pas denoncimin. Personi identfikohet si Xhibrileleminë Muhamet Keça dhe po hetohet veprave penale të “Nxitjes dhe Urrejtjes ose Grindjeve” dhe “Kanosjes”. Gjithnjë sipas mediave personi në fjalë është i njohur për veprime ekstremiste.