KRYEFAQJA » LAJME » Ndoka ndërpret Ramën: Nuk flet askush këtu para se të flasë Berisha!
Ndoka ndërpret Ramën: Nuk flet askush këtu para se të flasë Berisha!

Ndoka ndërpret Ramën: Nuk flet askush këtu para se të flasë Berisha!

Atmosfera në sallën e parlamentit është tensionuar të enjten sërish, kur drejtuesja e senancës Valentina Leskaj i ka dhënë fjalën kryeministrit Edi Rama. Deputeti demokrat Flamur Noka është ngritur menjëherë nga vendit dhe ka tentuar ta pengojë kryeministrin. “Do flasë Berisha dhe më pas kryeministri Rama. Harrojeni, nuk flet askush këtu para se të flasë Berisha” tha deputeti Ndoka. Drejtuesja e seancës e ka ndërprerë atë për pesë minuta dhe më pas ka njoftuar përjashtimin e deputetit demokrat për shkelje të rregullores. Në vazhdim të seancës e ka marrë fjalën ish kryeministri Berisha i cili ka mbajtur një fjalim të gjatë plot sulme dhe akuza ndaj kryeministrit Rama.