KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Artistët parodizojnë Donald Trampin
Artistët parodizojnë Donald Trampin

Artistët parodizojnë Donald Trampin

Donlad Tramp po konfirmohet dita ditës si kandidati kryesor i republikanëve në garën presidenciale për Shtëpinë e Bardhë.
Manjati njujorkez ka kërkuar vendosjen e portreteve të tij në ndërtesa të ndryshme të ndërtuara nga kompania që ai zotëron.
Por artistë si Hanksy dhe Illma Gore i janë kundërpërgjigjur kandidatit republikan me disa portrete satirike, që tregojnë fytyrën e tij të vërtetë në sytë e artistëve.
“The Guardian” sjell një galeri fotosh dhe skulpturash komike rreth Donald Trampit, të realizuara kohët e fundit nga artistë të ndryshëm. Fotoja e mësipërme eshte ajo që spikat më shumë.