KRYEFAQJA » LAJME » Nikoliç do t’i dhurojë princit Charles librin “Kosova, zemra e Serbisë”

Nikoliç do t’i dhurojë princit Charles librin “Kosova, zemra e Serbisë”

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliç, ka bërë gati dhuratat për princin britanik Çarls, i cili pritet që të vizitojë sot Beogradin.
Zyra e presidentit serb bën me dije se Nikoliç do t’i dhurojë princit nga Britania, ndër të tjera, edhe një libër ku përshkruhet “Trashgimia Kristiane e Kosovës”.
Nën titullin e kësaj monografie që është në gjuhën angleze, shkruhet  “Zemra historike dhe shpirtërore e popullit serb” duke iu referuar Kosovës. Një dhurate mjaft ironike kjo nëse kujtojmë të kaluarën historike të dy shteteve.