KRYEFAQJA » LAJME » Nishani dekreton Manjanin
Manjani zyrtarëve të drejtësisë: Distancohuni nga veprimet korruptive

Nishani dekreton Manjanin

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar të martën shkarkimin nga posti i Ministrit të Drejtësisë, zotin Nasip Naço, si dhe emërimin në këtë post të zotit Ylli Manjani. Dekretet e posaçme pritet të kalojnë në parlamentin shqiptar në seancën e të enjtes.
Zoti Manjani, me profesion jurist, ka deklaruar angazhimin e tjj për reformën në drejtësi. “Po përgatisim një axhendë agresive për të ndërtuar një sistem gjyqësor dhe administrativ gjithashtu” tha për mediat ministri i ri i drejtësisë.