KRYEFAQJA » LAJME » Një shqiptar ka humbur jetën nga tërmeti
Një shqiptar ka humbur jetën nga tërmeti
EPA/MASSIMO PERCOSSI

Një shqiptar ka humbur jetën nga tërmeti

Ministria e Punëve të Jashtme ka njoftuar se një shtetas shqiptar ka humbur jetën nga tërmeti në Itali, ndërsa numri i të plagosurve ka shkuar në shtatë. “Me trishtim të thellë mësojmë se shtetasi shqiptar Erjon Toro ka humbur jetën dhe numri total i shtetasve shqiptar te plagosur arrin ne shtate vete”, njofton MPJ. Njoftimi shton se “nga kontaktet që Ambasada shqiptare në Romë po mban në mënyrë te vazhdueshme me autoritete Italiane dhe shtabet e krizës, behet e ditur se në spitalin Gemelli të Romës ndodhen në gjendje të mire shëndetësore 5 shqiptare”.