KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » “Nuk më punësojnë se jam e vjetër”, modelja i vë zjarrin vetes

“Nuk më punësojnë se jam e vjetër”, modelja i vë zjarrin vetes

Një modele i ka dhënë fund jetës duke i vënë flakës veten, pasi mendonte shumë e vjetër për të gjetur një punë. Irina Livshun, 31 vjeç, u gjet sot e vdekur në apartamentin e saj në Almati të Kazakistanit. Ajo ishte vendosur në këtë qytet që kur ishte adoleshente për të ndjekur ëndrrën e saj. Ajo kishte gjetur disa punë të mira si modele dhe ishte e famshme në vendin e saj. Por vitin e shkuar nisi të kishte probleme financiare. Ajo nuk dilte më miqtë dhe u zhyt në depresion pasi kishte disa muaj pa punë, madje shpesh pretendonte se mosha e saj e madhe ishte bërë shkak për papunësinë.