KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Obama: Do të bëjmë gjithçka për të mbështetur aleatët tanë
Obama: Do të bëjmë gjithçka për të mbështetur aleatët tanë

Obama: Do të bëjmë gjithçka për të mbështetur aleatët tanë

Presidenti amerikan, Barack Obama dënoi atentatet terroriste që goditën Brukselin, duke i bërë thirrje botës që të bashkohet përballë atyre që kërcënojnë sigurinë e popujve në të gjithë botën. “Ne do të bëjmë gjithaçka ne mundemi për të mbështetur miqtë dhe aleatët tanë” deklaroi Obama nga Kuba, ku ka filluar një vizitë historike. Presidenti amerikan kishte komunikuar  me kryeministrin belg, Çarls Mishel për t’i shprehur mbështetjen e tij.