KRYEFAQJA » LAJME » Opercioni kundër-kanabis në Shkodër
kanabis, asgjesohen, policia, rrenje, aksion, antikanabis

Opercioni kundër-kanabis në Shkodër

 

Një operacion i madh kundërkanabis po organizohet nga policia e shtetit në qarkun e Shkodrës i cili është shtrirë në dy zona, në Pult dhe Koman-Temal. Rreth 200 forca policore nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër në bashkëpunim me FNSH, po marin pjesë në këtë operacion. Deri në mbrëmjen e djeshme është bërë i mundur asgjësimi i 20 mijë bimëve narkotike të mbjella në 99 parcela. Po ashtu është sekuestruar edhe një sasi kanabisi e tharë. Policia vuri në pranga kryetarin e njësisë administrative Pult, Tom Marku në pronat e të cilit u gjetën 5 parcela me kanabis, ndërsa gjatë kontrollit në banesë iu gjet edhe një armë zjarri si dhe një sasi lënde narkotike. Po në Pult u vunë në pranga edhe 3 persona të tjerë me akuzën e kultivimit të bimëve narkotike.