KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Pakistan: 14 të vdekur në një atentat
Pakistan: 14 të vdekur në një atentat

Pakistan: 14 të vdekur në një atentat

Katërmbëdhjetë pesona kanë vdekur dhe 10 janë plagosur sot në Pakistan gjatë një shpërthimi të fuqishëm që ndodhi pranë një qendre për vaksinime kundër poliomelitit në Kueta, kryeqendër e provincës Balukistan.

Tre të plagosur janë në gjendje të rëndë, njoftojnë mediat. Ministri i Brendshëm i Balukistanit, Mir Sarfaraz Bugti, tha s e bëhet fjalë për një atentat, “që me sa duket është kryer nga një kamikaz”.

Trembëdhjetë nga viktimat janë policë dhe një roje kufiri.