KRYEFAQJA » LAJME » Partizani mund thellë Flamurtarin dhe ngjitet në vendin e dytë
Partizani mund thellë Flamurtarin dhe ngjitet në vendin e dytë

Partizani mund thellë Flamurtarin dhe ngjitet në vendin e dytë

JAVA 7

 

DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
16.10.2016 Kukës 14:00 Kukësi – Korabi 2 – 0
Dvornekovic 17′, Pejic 89′
16.10.2016 Tiranë 17:00 Tirana – Skënderbeu 2 – 1
Ndockyt 14′ (1-0), Nkounkou 50′ (2-0), Latifi 83′ (2-1)
17.10.2016 Shkodër 14:00 Vllaznia – Laçi 1 – 2
Shtubina 14′ (1-0), Toski 24′ (1-1), Taubate 70′ (1-2)
17.10.2016 Elbasan 17:00 Partizani – Flamurtari 4 – 0
Ekuban 24′, Trashi 31′, Vila 86′, Bardhi 89′
17.10.2016 Durrës 17:00 Teuta – Luftëtari 2 – 0
Bangal 24′, Cyrbja 83′

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Skënderbeu 7 6 0 1 11 3 8 18
2. Partizani 7 4 2 1 9 1 8 14
3. Kukësi 7 3 4 0 9 3 6 13
4. Tirana 7 3 4 0 8 3 5 13
5. Vllaznia 7 1 4 2 4 6 -2 7
6. Luftëtari 7 2 1 4 3 10 -7 7
7. Laçi 7 1 3 3 2 5 -3 6
8. Flamurtari 7 1 2 4 7 12 -5 5
9. Teuta 7 1 2 4 4 9 -5 5
10. Korabi 7 1 2 4 3 8 -5 5