KRYEFAQJA » LAJME » Euro 2016 » Payet dhe Stancu golashënuesit më të mirë të “Euro 2016”
Dimitri Payet, autor i golit të dytë të Francës ndaj Shqipërisë, Bogdan Stancu, i cili shënoi për Rumaninë ndaj Zvicres, janë shënuesit më të mirë të deritanishëm të Euro 2016 me dy gola. Pas tyre me nga 1 gol janë plotë 24 lojtarë. Sipas statistikave golashënuesi më i mirë në historinë e kampionateve europiane ështo francezi Michel Platini. Në kampionatin e vitit 1984 ai shënoi 9 gola në 5 ndeshje, një rekord i vështirë për t'u kaluar.

Payet dhe Stancu golashënuesit më të mirë të “Euro 2016”

Dimitri Payet, autor i golit të dytë të Francës ndaj Shqipërisë, Bogdan Stancu, i cili shënoi për Rumaninë ndaj Zvicrës, janë shënuesit më të mirë të deritanishëm të Euro 2016 me dy gola. Pas tyre me nga 1 gol janë plotë 24 lojtarë. Sipas statistikave golashënuesi më i mirë në historinë e kampionateve europiane ështo francezi Michel Platini. Në kampionatin e vitit 1984 ai shënoi 9 gola në 5 ndeshje, një rekord i vështirë për t’u kaluar.