KRYEFAQJA » LAJME » Përfundon java e 9-të e Kategorisë së Parë
Përfundon java e 9-të e Kategorisë së Parë

Përfundon java e 9-të e Kategorisë së Parë

Me ndeshjen Dinamo – Turbina e vlefshme për Grupin B, të luajtur në Kavajë, mbyllet edhe java e nëntë e Kategorisë së Parë. Në ndeshjen e fundit për këtë grup, skuadra kryeqytetase fiton 2-0 me golat e Turdiut në minutën e 7-të dhe të Bakiut në minutën e 57-të. Ishte një fitore e rëndësishme për Dinamon pasi ajo ndodhet në vendin e gjashtë në renditje dhe ka vetëm 13 pikë, 10 pikë më pak se Luftëtari i vendit të parë.

Tani le t’i hedhim një sy rezultateve dhe renditjes së grupeve A dhe B për javën e 9-të.

Grupi A

21.11.2015

Ada – Erzeni 0-1

Besa – Kastrioti 0-2

Iliria – Beslidhja 0-1

Korabi – Kamza 2-0

Burreli – Adriatiku 1-0

Përfundon java e 9-të e Kategorisë së Parë

Grupi B

21.11.2015

Lushnja – Butrinti 1-0

Pogradeci – Sopoti 1-1

Luftëtari – Apolonia 1-0

Shkumbini – Elbasani 1-0

22.11.2015

Dinamo – Turbina 2-0

Përfundon java e 9-të e Kategorisë së Parë