KRYEFAQJA » LAJME » Përfundon turi i parë: Partizani mund Kevitanin 4-0
Përfundon turi i parë: Partizani mund Kevitanin 4-0

Përfundon turi i parë: Partizani mund Kevitanin 4-0

U luajtën sot ndeshjet e kthimit së turit të parë të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2016-2017. Në këto ndeshje spikat Tërbuni -Besa e cila është e vetmja që shkon me shtesë dhe fitorja 4-1 e Kastriotit ndaj Burrelit duke e kthyer atë humbje 3-1 në ndeshjen e parë. Ja dhe rezultatet e takimeve të kthimit:

Grupi A

Skënderbeu* – Butrinti              8-0
(Butrinti – Skënderbeu 1-1)
Kukësi* – Tomori                         1-0
(Tomori – Kukësi 0-3)
Tirana* – Sopoti                          7-0
(Sopoti – Tirana 1-1)
Laçi* – Turbina                            3-0
(Turbina – Laçi 0-2)
Bylis* – Shkumbini                    4-0
(Shkumbini – Bylis 1-3)
Luftëtari* – Elbasani                  2-2
(Elbasani – Luftetari 0-1)
Pogradeci – Dinamo*                 1-1
(Dinamo – Pogradeci 2-1)
Apolonia* – Lushnja                   1-0
(Lushnja – Apolonia 1-3)

Grupi B

Partizani* – Kevitan                    4-0
(Kevitan – Partizani 1-5)
Teuta* – Shënkolli                      2-0
(Shënkolli – Teuta 0-0)
Vllaznia* – Adriatiku                  4-0
(Adriatiku – Vllaznia 0-3)
Flamurtari* – Iliria                     6-0
(Iliria – Flamurtari 1-0)
Tërbuni* – Besa                           4-1
(Besa – Tërbuni 1-1)
Korabi – Kamza*                         0-2
(Kamza – Korabi 1-1)
Kastrioti* – Burreli                      4-1
(Burreli – Kastrioti 3-1)
Beslidhja* – Erzeni                      2-2
(Erzeni – Beslidhja 1-3)

Skuadrat me * kualifikohen për në turin e dytë.