KRYEFAQJA » LAJME » Goditet me thikë punonjësi i OSHEE

Goditet me thikë punonjësi i OSHEE

Një punonjës i OSHEE-s ka humbur jetën pasi është plagosur me thikë mbrëmjen e së enjtes, në fshatin Oblike të shkodrës, nga një debitor, të cilit prej një jave i ishte ndërprerë furnizimi me energji elektrike .Punonjësi i OSHEE-s mesohet se ndodhej në detyrë një kat sipër apartamentit të Martin Zefit, i cili pasi e ka parë është nisur në drejtim të tij dhe e ka goditur me thikë. Elektriçisti i plagosur i moshës 44 vjeç, është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e shpejtë, por aty ka ndërruar jetë. Policia ka mundur të kapë dhe të arrestoje në flagrancë autorin e dyshuar shtetasin Martin Zefi.