KRYEFAQJA » LAJME » PS : Do votojmë reformën! Por Rama vë në dyshim tryezën
PS : Do votojmë reformën! Por Rama vë në dyshim tryezën

PS : Do votojmë reformën! Por Rama vë në dyshim tryezën

Partia Socialiste do të votojë në 21 Korrik draftin e Reformës në Drejtësi. Ky është vendimi i grupit parlamentar socialist i drejtuar nga vetë kryetari dhe kryeministri Edi Rama. Zoti Rama nuk ka pranuar të komentojë në lidhje me ecurinë e koalicionit me LSI-në dhe as pjesmarrjen e takimit të orës 16. Burime nga selia e PS thanë se formati dhe axhenda e takimit ka ndryshuar, duke lënë të kuptohet se zoti Rama nuk mund t’ju bashkohet pjesëmarrësve. Gati me të njëjtat argumente edhe ambasadorët Lu e Vllahutin e kanë vënë në dyshim pjesmarrjen. Deri tani janë shprehur të gatshëm për të qenë në  tryezë zoti Meta dhe zoti Basha. Propozimi u bë një ditë më parë nga zoti Meta.