KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Putin: Krim barbar që kërkon luftë të përbashkët
Putin: Krim barbar që kërkon luftë të përbashkët

Putin: Krim barbar që kërkon luftë të përbashkët

Presidenti rus Vladimir Putin i konsideroi sulmet terroriste në  Bruksel si një krim barbar. “Lufta kundër këtij djalli kërkon nivelin më të lartë të bashkëpunimit aktiv ndërkombëtar’’, deklaroi presidenti Putin në një komunikatë. Ai ndërkohë u shprehu ngushëllime familjarëve të viktimave dhe mbretit belg Philippe për këtë ngjarje tronditëse.