KRYEFAQJA » LAJME » Qerimaj: Synoj për dy medalje.
X sport peshengritje erkand qerimaj medalje lojra olimpike kampionat

Qerimaj: Synoj për dy medalje.

Erkand Qerimaj është njëri nga sportistët shqiptarë nga i cili synohet vend nderi në podium dhe medalje në Evropianin e Peshëngritjes për Të Rritur, që do të mbahet në Norvegji, nga data 8, deri më 16 prill. Shtangisti shkodran është i kënaqur me gjendjen e tij. Për Qerimajn, synimi kryesor mbetet medalja. Shtangisti shkodran e shikon këtë Evropian si paradhomën e Lojërave Olimpike “Rio 2016”. Në këtë Evropianin Shqipëria e shtangës do të marrë pjesë me ekip të plotë.