KRYEFAQJA » LAJME » Rama mbërrin në takim
Kriza, Meta fton partitë në takim, opozita nuk konfirmon pjesmarrjen
Foto arkivi

Rama mbërrin në takim

Kryeministri Edi Rama ju është bashkuar kreut të parlamentit Ilir Meta dhe atij të opozitës Lulzim Basha, në takimin e shumëpritur për diskutimin e Reformës në Drejtësi në selinë e kryesisë së kuvendit. Zoti Rama mbërriti pikërisht në minutën e fundit kur mendohej se ai nuk do të merrte pjese. Dyshimet lindën pas tërheqjes së ambasadorëve Lu dhe Vllahutin, të cilët thanë se kreu i opozitës nuk kishte deklaruar se në vemendje do të ishte diskutimi i variantit hibrid te propozuar nga BE dhe SHBA.