KRYEFAQJA » LAJME » Rama në Paris
Maxhoranca e majtë i thotë "PO" propozimit të SHBA dhe BE

Rama në Paris

Kryeministri Edi Rama gjendet në Paris, i ftuar nga kryeministri francez Manuel Valls. Takimi midis tyre ka në qendër luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare për të nxitur integrimin europian të Shqipërisë.