KRYEFAQJA » LAJME » Rama për ngjarjet në Turqi
Rama uron Erdoganin

Rama për ngjarjet në Turqi

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar të shtunën në mëngjes lidhur me ngjarjet në Turqi. “I lumtur për popullin vëlla të Turqisë dhe mikun e çmuar Presidentin Erdogan për daljen me sukses të plotë nga një natë tejet e vështirë!” shkruan zoti Rama në Fejsbuk.