KRYEFAQJA » LAJME » Ringrihet flamuri i SHBA-së pas 25 vitesh

Ringrihet flamuri i SHBA-së pas 25 vitesh

Në ambasadën amerikane sot u organizua një ceremoni e veçantë për 25 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë. Ceremonia nisi me ngritjen e flamurit amerikan që ishte shpalosur në vitin 1991.
Takimi ceremonial bashkoi udhëheqës të Shqipërisë dhe diplomatë të lartë të SHBA ndër vite.