KRYEFAQJA » LAJME » Rusi 2018: Ndeshjet e grupeve A, B dhe H, barazon Franca dhe humb Portugalia
Rusi 2018: Sot luhen ndeshjet e grupeve A, B dhe H

Rusi 2018: Ndeshjet e grupeve A, B dhe H, barazon Franca dhe humb Portugalia

Grupi A 
DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
06.09.2016 Sofje 20:45 Bullgari – Luksemburg 4 – 3
Rangelov 16′ (1-0), Joachim 60′ (1-1), 62′ (1-2), Marcelinho 65′ (2-2), Popov 79′ (3-2), Bohnert 90’+1′ (3-3), Tonev 90’+2′ (4-3)
06.09.2016 Solna 20:45 Suedi – Holandë 1 – 1
Berg 43′ (1-0), Sneijder 67′ (1-1)
06.09.2016 Borisov 20:45 Bjellorusi- Francë 0 – 0

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Bullgari 1 1 0 0 4 3 1 3
2. Holandë 1 0 1 0 1 1 0 1
3. Suedi 1 0 1 0 1 1 0 1
4. Francë 1 0 1 0 0 0 0 1
5. Bjellorusi
1 0 1 0 0 0 0 1
6. Luksemburg 1 0 0 1 3 4 -1 0

 

Grupi B 
DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
06.09.2016 Bazel 20:45 Zvicër – Portugali 2 – 0
Embolo 24′, Mehmedi 30′
06.09.2016 Torshavn 20:45 Ishujt Faroe – Hungari 0 – 0
06.09.2016 Andora la Vela 20:45 Andorë – Letoni 0 – 1
Šabala 48′

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Zvicër 1 1 0 0 2 0 2 3
2. Letoni 1 1 0 0 1 0 1 3
3. Hungari 1 0 1 0 0 0 0 1
4. Ishujt Faroe 1 0 1 0 0 0 0 1
5. Andorë 1 0 0 1 0 1 -1 0
6. Portugali 1 0 0 1 0 2 -2 0

 

Grupi H 
DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
06.09.2016 Zenicë 20:45 Bosnje – Estoni 5 – 0
Spahić 7′, Džeko 23′ (penallti), Medunjanin 71′, Ibišević 83′, Spahić 90’+2′
06.09.2016 Nikosi 20:45 Qipro – Belgjikë 0 – 3
R. Lukaku 13′, 61′, Carrasco 81′
06.09.2016 Faro-loule 20:45 Gjbraltar – Greqi 1 – 4
Mitroglo 10′ (0-1), Walker 26′ (1-1), Wiseman 44′ (1-2 a.g.), Fortounis 45′ (1-3), Torosidis 45’+1′ (1-4)

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Bosnje 1 1 0 0 5 0 5 3
2. Greqi 1 1 0 0 4 1 3 3
3. Belgjikë 1 1 0 0 3 0 3 3
4. Gjibraltar 1 0 0 1 1 4 -3 0
5. Qipro 1 0 0 1 0 3 -3 0
6. Estoni 1 0 0 1 0 5 -5 0