KRYEFAQJA » LAJME » Rusi 2018: Shqipëri-Maqedoni 2-1, Finlandë – Kosovë 1-1
Rusi 2018: Sot luhen ndeshjet e grupeve A, B dhe H

Rusi 2018: Shqipëri-Maqedoni 2-1, Finlandë – Kosovë 1-1

Grupi D 
DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
05.09.2016 Tbilisi 18:00 Gjeorgji – Austri 1 – 2
Hinteregger 16′ (0-1), Janko 42′ (0-2), Ananidze 78′ (1-2)
05.09.2016 Kardif 20:45 Uells – Moldavi 4 – 0
Vokes 38′, Allen 44′, Bale 51′, 90’+5′ (penallti)
05.09.2016 Beograd 20:45 Serbi – Irlandë 2 – 2
Hendrick 3′ (0-1), Kostic 62′ (1-1), Tadic 69′ (2-1 penallti), Murphy 80′ (2-2)

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Uells 1 1 0 0 4 0 4 3
2. Austri 1 1 0 0 2 1 1 3
3. Irlandë 1 0 1 0 2 2 0 1
4. Serbi 1 0 1 0 2 2 0 1
5. Gjeorgji
1 0 0 1 1 2 -1 0
6. Moldavi 1 0 0 1 0 4 -4 0

 

Grupi G 
DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
05.09.2016 Shkodër 20:45 Shqipëri – Maqedoni 2 – 1
Sadiku 10′ (1-0), Alioski 51′ (1-1), Balaj 89′
05.09.2016 Haifa 20:45 Izrael – Itali 1 – 3
Pelle 14′ (0-1), Candreva 31′ (0-2 penallti), Chaim 35′ (1-2), Immobile 83′
05.09.2016 León 20:45 Spanjë – Lihtenshtejn 8 – 0
Costa 10′, Roberto 55′, Silva 59′, Vitolo 60′, Costa 66′, Morata 82′, 83′, Silva 90’+1′

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Spanjë 1 1 0 0 8 0 8 3
2. Itali 1 1 0 0 3 1 2 3
3. Shqipëri 1 1 0 0 2 1 1 3
4. Maqedoni 1 0 0 1 1 2 -1 0
5. Izrael 1 0 0 1 1 3 -2 0
6. Lihtenshtejn 1 0 0 1 0 8 -8 0

 

Grupi I 
DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
05.09.2016 Turku 20:45 Finlandë – Kosovë 1 – 1
Arajuuri 18′ (1-0), Berisha 60′ (1-1)
05.09.2016 Zagreb 20:45 Kroaci – Turqi 1 – 1
Rakitic 44′ (1-0 penallti), Calhanoglu 45′ (1-1)
05.09.2016 Kiev 20:45 Ukrainë – Islandë 1 – 1
Finnbogason 6′ (0-1), Yarmolenko 41′ (1.1)

 

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Islandë 1 0 1 0 1 1 0 1
2. Kosovë 1 0 1 0 1 1 0 1
3. Turqi 1 0 1 0 1 1 0 1
4. Finlandë 1 0 1 0 1 1 0 1
5. Kroaci 1 0 1 0 1 1 0 1
6. Ukrainë 1 0 1 0 1 1 0 1