KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Rusi: Përmbyset autobusi, të paktën shtatë të vdekur
Rusi: Përmbyset autobusi, të paktën shtatë të vdekur

Rusi: Përmbyset autobusi, të paktën shtatë të vdekur

Një autobus është përmbysur në një autostradë në rajonin Tula, në lindje të Rusisë, duke shkaktuar vdekjen e të paktën shtatë personave. Lajmin e njofton RIA Novosti që përsërit burimet e mbrojtjes civile ruse.

Gjithashtu janë dhe 35 persona të plagosur. Sipas policisë, autobusi, që ishte nisur nga Moska dhe shkonte për në Jerevan, është lëkundur për rreth 200 metra para se ët përmbysej nga krahu i djathtë.