KRYEFAQJA » LAJME » Sekretari i FSHF-së, Shulku i dorëzon kupën skuadrës së Skëndërbeut
UEFA dënon Skënderbeun për trukim

Sekretari i FSHF-së, Shulku i dorëzon kupën skuadrës së Skëndërbeut

Skënderbeu është shpallur kampion i Shqipërisë për të gjashtin vit radhazi në kategorinë superiore. Në një ceremoni madhështore në stadiumin Skënderbeu në Korçë, kampionët kanë marrë trofeun dhe medaljet përkatëse. Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku u ka dorëzuar trofeun kampionëve.

Futbollistët, drejtuesit dhe tifozët e Skënderbeut kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit suksesin e arritur.