KRYEFAQJA » LAJME » Bota » SHBA: Hillary Clinton votoi në Çapakua
SHBA: Hillary Clinton votoi në Çapakua

SHBA: Hillary Clinton votoi në Çapakua

“Do të bëj më të mirën e mundur nëse do të kem fatin të fitoj. Shumë njerëz tregojnë sot e sa i rëndësishëm është votimi për të ardhmen e vendit”, kështu është shprehur kandidatja demokrate Hillary Clinton që shkoi në qendrën e votimit e shoqëruar nga i shoqi Bill Clinton. Ata votuan në Çapakua, zonë në veri të Nju Jorkut, ku kanë vendbanimin.

Ish-çifti presidencial u prit jashtë qendrës nga një mori mbështetësish të kandidates demokrate. Kjo e fundit dukej e qetë por e lodhur nga një fushatë e gjatë dhe e egër zgjedhore.