KRYEFAQJA » LAJME » Bota » SHBA: Trump zgjedh Flynn për Sigurinë Kombëtare
SHBA: Trump zgjedh Flynn për Sigurinë Kombëtare

SHBA: Trump zgjedh Flynn për Sigurinë Kombëtare

Presidenti amerikan i zgjedhur, Donald Trump, i ka dhënë rolin e këshilltarit për Sigurinë Kombëtare gjeneralit Michael Flynn. Lajmin e bëri të ditur Associated Press që përsërit burime zyrtare. Flynn ka bashkëpunuar ngusht me Trump gjatë fushatës zgjedhore dhe ka punuar për Sigurinë Kombëtare.

Këshilltari për Sigurinë Kombëtare është një rol kyç për Shtëpinë e Bardhë dhe për të cilin nuk është e nevojshme pohimi nga ana e Senatit.