KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Shkëmbime zjarri në Tunizi

Shkëmbime zjarri në Tunizi

Një grup xhihadist u përplas sot me forcat e sigurisë në një qytet tunizian dhe, si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, raportohet për të paktën 45 viktima. Policia thotë se ka vrarë 28 terroristë dhe është vënë në kërkim të të tjerëve. Qeveria shpalli ndalimqarkullimin për sa kohë vazhdon operacioni.