KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Shpërthime në Tokio
shperthime, tokio, festival, lajme bota

Shpërthime në Tokio

Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën në dy shpërthime që ndodhën në një park në qytetin Ucunomija në veri të Tokios. Incidenti ndodhi gjatë nje festivali tradicional që mbahej në këtë qytet. Shpërthimet ndodhen rreth orës 11.30 sipas orës lokale dhe dy automjete në vendgjarje janë djegur. Ende nuk dihet se çfarë i ka shkaktuar shpërthimet kurse policia anuloi vazhdimin e festimeve. Autoritetet kane nisur hetimet.