KRYEFAQJA » LAJME » Shqipëria fiton 2-0 ndaj Lihtenshtejnit
Shqipëria fiton 2-0 ndaj Lihtenshtejnit

Shqipëria fiton 2-0 ndaj Lihtenshtejnit

Shqipëria ka fituar 2-0 ndaj Lihtenshtejnit në takimet për eleminatore per grupin G për botërorin Rusia 2018. Golat u shënuan nga Jahmir Hyka në minutën e 11-të dhe Bekim Balaj në të 71-tën. Ekipi shqiptar kryeson grupin me 6 pikë pas dy fitoreve duke lënë pas Spanjën dhe Italinë me 4 pikë. Të dielën Shqipëria do të ndeshet me Spanjën në Stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës.

Ja dhe një pasqyrë e plotë për ndeshjet e radhës dhe renditjen në Grupi G:

Grupi G 
DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
06.10.2016 Vaduz 20:45 Lihtenshtejn – Shqipëri 0 – 2
06.10.2016 Torino 20:45 Itali – Spanjë 1 – 1
06.10.2016 Shkup 20:45 Maqedoni – Izrael 1 – 2
09.10.2016 Jeruzalem 18:00 Izrael – Lihtenshtejn ? – ?
09.10.2016 Shkodër 20:45 Shqipëri – Spanjë ? – ?
09.10.2016 Shkup 20:45 Maqedoni – Itali ? – ?
NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Shqipëri 2 2 0 0 4 1 3 6
2. Spanjë 2 1 1 0 9 1 8 4
3. Itali 2 1 1 0 4 2 2 4
4. Izrael 2 1 0 1 3 4 -1 3
5. Maqedoni 2 0 0 2 2 4 -2 0
6. Lihtenshtejn 2 0 0 2 0 10 -10 0