KRYEFAQJA » LAJME » Shqipëria zgjohet nga tërmeti
Shqipëria zgjohet nga tërmeti

Shqipëria zgjohet nga tërmeti

Një tërmet ka tronditur Shqipërinë veriore mëngjesin e së premtes. Sipas të dhënave forca e tij ka qenë 4.4 ballë dhe është lokalizuar 62 kilometra në veri të Tiranës, afër qytetit të Rrëshenin. Tërmeti është ndjerë në Rrëshen dhe  Lezhë, por ende nuk ka njoftime nëse ka shkaktuar dëme.