KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Siri: Janë 20 civilë të vrarë nga sulmet ajrore në Alepo
Siri: Janë 20 civilë të vrarë nga sulmet ajrore në Alepo
EPA/STR

Siri: Janë 20 civilë të vrarë nga sulmet ajrore në Alepo

Të paktën 20 civilë, ndër të cilët tre fëmijë, janë vrarë në sulmet ajrore që kanë goditur sot Alepon që ndodhet jashtë kontrollit të qeverisë, njofron Vëzhguesi Kombëtar për të Drejtat e Njeriut në Siri (ONDUS).

Në veçanti janë bombarduar lagjet Al Sakhur dhe Al Bab. Sipas ONDUS-it bilanci i viktimave ka shumë gjasa që të rritet.