KRYEFAQJA » LAJME » Stamboll, 10 të vrarë dhe 15 të plagosur
Të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe 15 janë plagosur nga shpërthimi në Stamboll të martën paradite, njoftoi televizioni shtetëror turk. Sipas burimeve një kamikaz hodhi veten në erë pranë një grupi turistësh në sheshin qëndror të Stambollit, në zonën historike turistike të quajtur Sultanahmet, pranë Xhamisë Blu. Midis të plagosurve bëhet fjalë për disa turistë gjermanë.Ende askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Stamboll, 10 të vrarë dhe 15 të plagosur

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe 15 janë plagosur nga shpërthimi në Stamboll të martën paradite, njoftoi televizioni shtetëror turk. Sipas burimeve një kamikaz hodhi veten në erë pranë një grupi turistësh në sheshin qëndror të Stambollit, në zonën historike turistike të quajtur Sultanahmet, pranë Xhamisë Blu. Midis të plagosurve bëhet fjalë për disa turistë gjermanë.Ende askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.