KRYEFAQJA » LAJME » Tirana dhe Partizani ndajnë nga një pikë
Humbet Vllaznia në shtëpi, Kukësi rimerr kryesimin +2

Tirana dhe Partizani ndajnë nga një pikë

JAVA 13

 

DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ
30.11.2016 Gjirokastër 14:00 Luftëtari – Skënderbeu 0 – 0
30.11.2016 Kukës 14:00 Kukësi – Laçi 2 – 0
Dvornekoviç 33′, Emini 65′
30.11.2016 Shkodër 17:00 Vllaznia – Korabi 3 – 0
Shtubina 23′, Bardulla 78′, Tafili 90’+1′
30.11.2016 Durrës 17:00 Teuta – Flamurtari 1 – 2
Ribaj 39′ (1-0), Galica 70′ (1-1), Telushi 81′ (1-2)
01.12.2016 Tiranë 18:00 * Tirana – Partizani 0 – 0

* Në TVSH

NR. SKUADRA NDE. FIT. BAR. HUM. GSH. GPË. + / – PIKË
1. Kukësi 13 7 6 0 17 5 12 27
2. Skënderbeu 13 8 3 2 13 5 8 27
3. Partizani 13 6 6 1 13 3 10 24
4. Tirana 13 5 7 1 13 6 7 22
5. Vllaznia 13 4 6 3 11 10 1 18
6. Luftëtari 13 3 5 5 8 15 -7 14
7. Flamurtari 13 4 4 5 17 17 0 10
8. Laçi 13 2 4 7 5 13 -8 10
9. Teuta 13 2 2 9 10 19 -9 8
10. Korabi 13 1 3 9 5 19 -14 5

Flamurtari -6 pikë